هاشور ابرو و تاتو | مزایا، معایب و روشهای انجام هاشور ابرو و تاتو

در گذشته وقتی صحبت از تغییر اساسی بر روی ابروی خانم ها می شد، فقط یک روش به ذهنمون خطور می کرد و اون هم چیزی نبود جز تاتو ابرو؛ اما امروزه دیگه از این روش سنتی استفاده نمیشه و بجای اون، اسامی مختلفی همچون هاشور ابرو، میکرو ابرو، میکروپیگمنتیشن ابرو، میکروبلیدینگ ابرو و … را زیاد می شنویم و خیلی وقت ها برامون قدری گیج کنندست که تشخیص بدیم واقعا این روشها دقیقا چی هستند و فرقشون با هم چیه. توی این مطلب میخوایم خیلی راحت و (تا اونجایی که بتونیم) کامل در مورد هاشور ابرو و تفاوتش با تاتو ابرو نکاتی رو بگیم؛ پس با الفا بیوتی تا پایان این مطلب همراه باشید.

روشهای انجام تاتو ابرو

تاتو ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

تاتو ابرو روش قدیمی برای ایجاد ابروی مصنوعی است که در ابتدا بخاطر جذابیت ها و تغییرات بسیار محسوسی که در ظاهر افراد ایجاد می کرد بسیار پرطرفدار شد اما بعد از گذشت زمان و به مرور، ایرادات و محدودیت هایی در این روش مشاهده شد که موجب شود این روش جای خود را به روش های جایگزین و جدید دهد.

روش کار تاتو

در تاتو ابرو سنتی ابتدا باید کل ابروها تیغ زده و برداشته می شد و بعد منطقه مورد نظر بصورت کاملا یکنواخت با یک رنگ تیره، رنگ می شد و اینکار برای همه افراد با هر فرم صورت، به شکل یکسان انجام می گرفت. رنگ آمیزی یکنواخت در کل ابروها باعث می شد که ابروها شبیه به نقاشی شوند و به شدت حالت غیرطبیعی (مصنوعی) پیدا کنند.

ماندگاری تاتو

عمق نفوذ رنگ در روش تاتو کاملا غیرقابل کنترل بود و ماندگاری این روش هم بسیار بالا بود و ممکن بود تا پایان عمر فرد نیز بماند. بنابراین چنانچه فرد از مدل ابرو و یا حالتش خسته می شد، نمی توانست آن را تغییر دهد!

بهداشت در تاتو

در طی انجام این روش، درد و خونریزی زیادی اتفاق می افتاد و از آنجایی که این کار با استفاده از سوزن هایی انجام می گرفت که برای تمام افراد به صورت مشترک استفاده می شد، در نتیجه احتمال سرایت بیماریهای خونی مثل هپاتیت ، ایدز و … در این روش بسیار زیاد بود.

رنگ تاتو

رنگهای استفاده شده در تاتو ابرو، طبیعی نبودند و در اونها از رنگ هایی استفاده می شد که حاوی سرب بودند که هم سرطان زا بود و هم باعث آلرژی و ریزش دائمی ابروها و از بین رفتن تمام موهای طبیعی فرد می شد.

همه موارد بالا موجب شد تا روش تاتو ابرو به مرور جای خود را به روش هاشور ابرو بدهد.

 

هاشور ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

در روش هاشور ابرو، طراحی و کشیدن خط مو و همچنین قرینه سازی ابروها متناسب با فرم و حتی کشیدگی صورت (هاشور ابرو صورت گرد، هاشور ابرو صورت کشیده) انجام می شه. در این روش برخلاف روش تاتو، کل ابرو بصورت یکجا رنگ نمیشه بلکه خط هایی مجزا و نازک بصورت کاملا طبیعی کنار هم قرار می گیرند؛ درست عین ابروهای طبیعی! در هاشور ابرو برخلاف روش تاتو، از درد و خونریزی شدید خبری نیست و فقط ممکنه التهاب بسیار کمی بعد از انجام هاشور ایجاد بشه که البته بعد از گذشت چند ساعت از بین میره.

در ادامه فیلم قبل و بعد انجام هاشور ابرو و تغییرات انجام شده بر روی ابروها را مشاهده می کنید:

 

هاشور ابرو به ۲ روش انجام میشه که عبارتند از میکروپیگمنتیشن (Micripigmentation) و میکروبِلِیدینگ (Microblading). در ادامه در مورد هر کدوم از روشهای هاشور ابرو توضیح میدیم.

 

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن که به اون آرایش دائم هم میگن، کاربردهایی زیادی در بخش های مختلف صورت و بدن داره که یکی از اصلی ترین کاربردهاش، استفاده در سایه ابرو و هاشور ابرو هستش. هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن با دستگاه های مخصوص اینکار انجام میشه و خیلی پرکاربرده.

روش انجام میکروپیگمنتیشن ابرو

در این روش هاشور ابرو به وسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن زده می شه و هاشورهای زده شده در این روش، حالتی کاملا طبیعی و مناسب دارند.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو

ماندگاری هاشور ابرو در این روش تقریبا طولانیه و معمولا بین ۶ ماه تا ۳ سال (بسته به جنس پوست، نوع رنگ و ….) دوام داره.

بهداشت میکروپیگمنتیشن ابرو

سوزن های دستگاه میکروپیگمنتیشن یکبار مصرف هستند و رنگهای مورد استفاده هم اغلب ارگانیک و بدون سرب هستند که احتمال آلرژی و سرایت بیماری ها رو بطور کامل از بین می برند.

 

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ که به اون آرایش نیمه دائم هم میگن، یکی دیگه از روشهای هاشور ابرو هستش. هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ بصورت دستی و با رعایت نکات بهداشتی خاص انجام میشه.

روش انجام میکروبلیدینگ ابرو

در این روش هاشور ابرو به وسیله دستی زده می شه و هاشورهای زده شده در این روش، حالتی کاملا طبیعی و مناسب دارند. میکروبلیدینگ ابرو نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ابرو، بسیار ظریف تر و با عمق کمتر هستند.

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

به خاطر دستی بودن این روش، عمق هاشورها در اون بسیار کمتر از روش میکروپیگمنتیشن ابرو هستش و ماندگاری کمی هم دارند. بطورکلی ماندگاری هاشورها در روش میکروبلیدینگ ابرو کمتر از یک سال هست و در افرادی که پوست چرب دارن؛ حتی کمتر از یک ماه هست.

بهداشت میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ با دستگاه بِلِید (Blade) و البته بصورت دستی زده میشه که یا خود دستگاه یکبار مصرف است و یا سوزنی که برای انجام هاشور استفاده می شود؛ به همین دلیل احتمال سرایت بیماری از طریق این روش تقریبا صفره. رنگ های استفاده شده در این روش هم معمولا ارگانیک و بدون سرب هستند.

این مطلبو بخوانید: انواع هاشور ابرو

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
هاشور ابرو و تاتو
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!