نکات کاربردی و جالب در مورد آرایش کردن (بخش اول)

آرایش کردن و تکنیک های انجام درست اون مقوله خیلی جذابی برای خانم ها محسوب میشه؛ قضیه وقتی جالب تر میشه که بدونید با یاد گرفتن چند ترفند ساده در مورد آرایش صورت میتونید مثل یک آرایشگر تقریبا حرفه ای، ظاهرتون رو به شکل جذابی تغییر بدین! توی این مقاله که بخش اولش رو اینجا آوردیم و بخش دومش در مطلب جداگانه ای قرار داده میشه، قصد داریم چند نکته و راهکار ساده در مورد آرایش کردن بهتون بگیم که احتمالا بخشی از اونها رو میدونین اما حتما از یه سری از اونها بی اطلاع هستین و دونستنش میتونه واستون جذاب باشه. پس با الفا بیوتی همراه باشید تا با این ترفندها آشنا بشید.

 

بطور کلی یه نکته مهم در مورد آرایش کردن و تکنیک انجام اون وجود داره و اون هم اینه که مدت ها زمان میبره یک آرایشگر و یا حتی خود شخص متوجه شه که با توجه به فرم صورتش، چه رنگ هایی بهش میاد و صورتش رو زیباتر میکنه، از مواد آرایشی چقدر باید استفاده کنه و در نهایت به جواب سوال همیشگی خانم ها برسه؛ ” چگونه آرایش کنم تا قشنگ تر شوم؟

وقتی طرز صحیح آرایش کردن رو بدونید، لازم نیست زمان زیادی برای آرایش خودتون صرف کنید و به این نتیجه می رسید، اینکار میتونه به یک مهارت برای شما تبدیل بشه که با کمک اون میتونید جاهای نامطلوب صورت را مطلوب تر نشون بدین.

 

استفاده از قاشق پلاستیکی برای ریمیل کشیدن

در راهکار اول به شما یاد میدیم چگونه برای ریمل کشیدن مژه های پلک پایینی میتونید از یک قاشق پلاستیکی استفاده کنید تا پوست زیر چشمتون سیاه نشه. با استفاده از قاشق پلاستیکی همچنین می تونید لایه ضخیم تری از ریمل رو روی مژه ها بکشید و یا اگر دیدید که پلک پایینی بعد از استفاده از سایه و ریمل خیلی به هم ریخته و کثیف میشه، میتونید از محافظ سایه استفاده کنید.

 

متناسب با نوع صورت خودتان رژ گونه بزنید

برای اینکه بدونید چه حالتی از رژگونه به صورت شما بیشتر میاد، اول باید شکل صورت خودتون رو مشخص کنید (مثلا گرد، بیضی، دراز و غیره). رژگونه نه تنها به صورت رنگ میده، بلکه استخوان گونه رو هم برجسته میکنه. پس باید با توجه به شناخت فرم صورتتتون و امتجان حالت ها و روشهای مختلف رژ گونه زدن، ببینید بهترین حالت کدومه و اون رو برای اکثر مواقع استفاده کنید؛ پس به این اصل توجه کنید که روش استفاده از رژ گونه میتونه بارز ترین مشخصه صورت شما یعنی گونه ها را برجسته تر نشان بده یا گونه های خیلی برجسته را ملایم تر نشان دهد.

 

استفاده از نوار چسب نایلونی برای شابلون (تراز) کردن خط چشم

این وسیله یک ابزار آرایشی نه چندان متداول برای آرایش کردن به حساب میاد که کمک میکنه تا از خط چشم و سایه چشم به نحو بهتری استفاده کنید؛ مخصوصا اگه میخواید چشم هاتون حالت دار به نظر برسه (مثل چشم گربه). این نوار چسب همچنین به شما کمک می کند تا هر دو چشمتان به یک اندازه به نظر برسند.

 

مخفی کردن پف های زیر چشم با مداد بصورت چند لایه

نکته بعدی در مورد چگونه مخفی کردن پف های زیر چشم است. اکثر افراد دوست دارند فقط از یک لایه مداد (قلم) برای پوشاندن تمام قسمت های زیر چشم استفاده کنند اما در واقع برای پنهان کردن پف های زیر چشم بهتره از مداد بیشتری (چند لایه) استفاده بشه و بعدش از یک سایه تیره تر برای قسمت های پف دار استفاده کنید.

 

استفاده از هایت لایت های چشم برای طبیعی شدن آرایش

وقتی سعی دارید آرایش چشم شما طبیعی به نظر برسه، گذاشتن های لایت برای چشم اهمیت زیادی داره. بهتره از رنگ های روشن تر (سفید، کرم و صدفی) برای گوشه های داخلی، وسط چشم و زیر استخوان ابرو استفاده کنید. همیشه ابتدا از رنگ های روشن و بعد از سایه های تیره تر استفاده کنید.

 

نحوه استفاده دوباره از ریمیلی که خشک شده است

تکنیک بعدی در مورد آرایش کردن، چگونه روان کردن ریمل خشک شده و استفاده مجدد از اونه! سفت شدن محتویات ریمل معمولا برای همه اتفاق افتاده، برای جلوگیری از این مشکل سعی نکنید بُرِس ریمل رو مدت زیادی در داخل ظرف حاوی ریمل نگه دارید چون با اینکار در واقع هوا رو وارد ظرف می کنید و باعث خشک شدن سریعتر ریمل میشید. همچنین ریمل رو باید هر ۳ یا ۴ ماه عوض کنید. خیلی ها بخاطر خشک شدن ریمیل مجبورن زود به زود اون رو عوض کنن!

با روشی که اینجا ارائه شده براحتی میتونید ریمل های خشک شده رو دوباره روان کنید. برای اینکار کافیه یک یا دو قطره visine (یا هر قطره چشم دیگه ای که دم دستتون دارین) درون ظرف ریمل بریزین و بعد بُرِس ریمل رو درون ظرف بچرخونید. این قطره مایع ریمل رو روان تر و استفاده از اون رو آسونتر میکنه.

 

نحوه پاک کردن رژلب

نکته بعدی در مورد پاک کردن رژلب است؛ برای پاک کردن رژلب میتونید از یک مسواک بچه برای تراشیدن رژ (یا پوسته پوسته شدن اون) استفاده کنید. با استفاده از شکر، عسل و روغن نارگیل هم می تونید لب پاک کن خانگی درست کنید و یا اینکه به جای این معجون می تونید از بالم لب یا وازلین برای تمیز کردن لب استفاده کنید (که البته ممکنه تاثیرگذاری حالت قبل رو نداشته باشه).

 

مطابق با حالت چشم ها آرایش کنید

خط چشم کشیدن یکی از نکات مهم آرایش کردن محسوب میشه که خیلی از خانم ها هر جور که بلدن و بدون درنظرگیری فرم چشم هاشون اون رو انجام میدن. در کشیدن سایه چشم، چیزی که به اندازه انتخاب رنگ اهمیت دارد محل کشیدن سایه و خط چشم است. با کشیدن دقیق خط چشم و سایه می تونید چشم ها رو فریبنده تر، بزرگتر، نزدیک تر به هم، برجسته تر و البته عمیق تر نشون بدین. بهتره ابتدا شکل چشم های خودتون رو مشخص کنید و بعد مطابق با اونها خط چشم و سایه بکشید.

 

مژه ها را به شکلی آرایش کنید که پرپشت تر از آنچه هستند به نظر برسند

مژه های مصنوعی (اکستنشن مژه) علاوه بر اینکه وقت گیر هستند، دردسرهای زیادی هم دارند! در اینجا چند راهکار جالب برای اینکه بدون دردسر مژه های عالی داشته باشید رو آوردیم:

  • بعد از فر کردن مژه ها و قبل از استفاده از ریمل، یک لایه نازک کرم پودر روی مژه بمالید. یا مثل بعضی از افراد از پودر بچه استفاده کنید و به مقدار کم اونها را روی قسمت های بالا و پایین مژه ها بمالید. هر دوی اینها کارایی یکسانی دارند. با این عمل یک چیزی شبیه به بَتونه یا فونداسیون ایجاد میشه که باعث پرتر دیده شدن مژه ها میشه.
  • دوبار از ریمل برای مژه های بالایی و پایینی استفاده کنید. ولی بین هر بار کشیدن ریمل ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید؛ در غیر اینصورت زیاد زیبا به نظر نمیرسه.
  • وقتی از ریمل استفاده می کنید لازم نیست بُرِس رو از ریشه مژه به سمت بالا بکشید و حتما اون رو در حین بالا آوردن به جلو و عقب حرکت بدین. این حرکت چپ و راستی شما رو مطمئن میکنه که تک تک مژه ها از ریشه تا نوک کاملا پوشش داده شدن.
  • در آخر نیز چک کنید که هیچ مژه ای بدون ریمل نمونده باشه. بار دوم هم از نوک برس برای ریمل کشیدن استفاده کنید تا مژه ها کاملا از هم جدا بشن. حتی بهتره از خط چشمی که نوک خوبی داره برای پرکردن جاهای خالی و کشیدن دقیق تر ریمل استفاده کنید.

 

راز و رمز فر کردن مژه

راهکار بعد در ترفندهای کاربردی آرایش کردن در مورد فر کردن مژه است. با گیر انداختن یا منگه کردن مژه ها از ته میتونید مژه های فرتری داشته باشین (مژه ها رو تا آخرین درجه فر کنید) و بعد فرمژه رو به سمت بالا بکشید و برعکس کنید. با این عمل مژه ها دوباره فر میشن و ماندگاری فر هم خیلی بیشتر میشه.

 

فر مژه را با سشوار گرم کنید

با قرار دادن فر مژه به مدت حدودا ۳ الی ۵ ثانیه روبروی باد گرم سشوار، اون رو داغ کنید. فر مژه داغ همان کارایی فر مو را دارد که با کمک آن مژه های زیبایی دارین و تمام طول روز هم، فر باقی میمونند. فقط مواظب باشید زیاد اینکار رو انجام ندین چون حرارت دادن زیاد هم به موها آسیب میرسونه.

 

هماهنگ بودن رنگ ها آرایشی استفاده شده را کنترل کنید

نکته بعدی در مورد هماهنگی رنگ های به کار رفته برای آرایش صورت است. اگر از رنگ نامناسبی برای صورت استفاده کنید، احتمالا وحشتناک و خیلی بد به نظر می رسید! برای اینکه واهمه نداشته باشید که بَتونه، صورت شما را مثل ارواح میکنه! بهتره از گردن برای تست هماهنگی رنگ ها با هم استفاده کنید؛ چون گردن کمتر از صورت در معرض نور خورشید قرار می گیرد و زیاد تغییر رنگ نمیده.

 

از یک کارت ویزیت برای ریمیل کشیدن استفاده کنید

وقتی از ریمل استفاده میکنین، می تونید کارت ویزیت یا چیزی شبیه به اون رو، پشت مژه هاتون نگه دارید و از ریشه شروع کنید و اون رو جلو و عقب ببرید. در واقع می تونید به شکلی که در تصویر اومده از اون استفاده کنید و تک تک مژه ها رو خیلی سریع ریمل بکشید؛ بدون اینکه ریمل روی سایه چشم شما رو خراب کنه.

بخش دوم مقاله تکنیک های آرایش کردن رو اینجا بخونید

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
نکات کاربردی در مورد آرایش کردن (بخش اول)
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!