میکروبلیدینگ ابرو | همه چیزهایی که باید در مورد میکروبلیدینگ بدانید

میکروبلیدینگ ابرو روش جدیدی برای هاشور و سایه ابرو هستش که تقریبا چند سالی هست، اسمش زیاد شنیده میشه و روز به روز هم استفاده از اون بیشتر میشه. توی این مطلب میخوایم درباره انجام میکروبلیدینگ ابرو و مسائل مربوط به اون نکاتی رو بگیم؛ پس با الفا بیوتی تا پایان این مطلب همراه باشید.

 

میکرو یا میکروبلیدینگ ابرو

از سال ۲۰۱۷ به بعد (تقریبا اواخر ۹۵)، روش جدیدی برای آرایش ابروها بوجود اومد که بخاطر طبیعی بودن، دردسر کم و تنوعی که داشت به شدت مورد استقبال خانم ها قرار گرفت. با روش میکروبلیدینگ (Microblading) یا میکرو ابرو میشه هر مدل ابرویی که شخص دوس داره (کمانی، پَر مانند یا صاف و کلفت) رو براش به بهترین شکل اجرا کرد. البته اجرای درستش به مهارت خاصی نیاز داره و هر کی نمیتونه اینکارو انجام بده.

میکروبلیدینگ ابرو که اون رو از نوع آرایش نیمه دائم طبقه بندی میکنن، بصورت دستی و با فشار دست انجام میشه و در اون عمل هاشور و سایه زدن ابروها توسط قلم و با سوزن های یکبار مصرف انجام میشه. ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو به عوامل مختلفی بستگی داره اما حدودا بین ۶ ماه تا ۳ سال میتونه بمونه. البته خیلی مهمه که مراقبت هایی براش، خصوصا در برابر تابش مستقیم و زیاد نور خورشید و اسیدهای مضر (مثل گُلیکولیک و رِتینول) انجام بشه.

 

ماندگاری و مراقبت های میکروبلیدینگ ابرو

یکی از مهمترین سوالات و دغدغه هایی که در مورد انجام میکروبلیدینگ ابرو وجود داره اینکه آیا انجام این روش درد داره؟ یا اینکه اینکار به ابروها آسب میزنه؟

کوتاهترین و کاملترین جوابی که میشه به این سوال ها داد اینه که این روش بهیج وجه درد زیادی و غیر قابل تحملی نداره و در قیاس با روشهایی مثل تاتو ابرو، واقعا بدون آسیب و اذیت کردنه! کمی قرمزی و تورم جزئی بعد انجام این روش کاملا طبیعیه؛ پس وقتی صبح روز بعد از خواب بیدار میشید، خیلی نگران نباشید. شما باید کرمی را که از کلینیک دریافت کردید رو استفاده کنید و اینکار هر چند ساعت یکبار تا ۴۸ ساعت انجام بشه. از روز سوم تا روز هشتم هم میتونید تعداد نوبت های کرم زدن رو کم کنید و فقط صبح و شام اینکارو انجام بدین. پیشنهاد میشه تا ۲ هفته بعد انجام این روش، ابروهاتون رو خیلی محکم فشار ندین و اگه خارشی داشتین، با مقداری وازلین اون قسمت رو خیلی آروم ماساژ بدین.

 

مورد بعدی که باید در مورد میکروبلیدینگ ابرو به یاد داشته باشید اینه که ابروها را تا ۱۰ روز پس از میکرو، خیس نکنید! این خیس کردن شامل عرق ناشی از کار کردن هم میشه و باید مراقب باشید آب خیلی زیادی روی ابرو نشینه. همینطور لازمه توی این مدت (۱ هفته تا ۱۰ روز)، آرایش زیادی رو بر روی این قسمت انجام ندین تا اثر بدی نزاره.

بعد از انجام میکرو ابرو در ابتدا، ابروهای شما خیلی سیاه و تاریک میشه اما مطمئن باشید که شدت تیرگی رنگ در عرض دو هفته محو خواهد شد. اگر این موارد رو رعایت کنید و مراقبت های لازم رو انجام بدین، میتونید از مزایای این روش برای مدت ها استفاده کنید و با مداد ابرو خداحافظی کنید!

 

مطلب بیشتر در مورد میکروبلیدینگ رو از اینجا بخونید

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
میکروبلیدینگ ابرو | همه چیزهایی که باید در مورد میکروبلیدینگ بدانید
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!