میکروبلیدینگ ابرو | تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یا میکرو ابرو، یکی از روشهای جدید برای هاشور ابرو و سایه ابرو هستش که احتمالا اسمش رو این روزها زیاد شنیدین. توی این مطلب میخوایم نکاتی رو درباره هاشور ابرو به روش میکروبلدینگ و تفاوتش با میکروپیگمنتیشن بهتون بگیم؛ پس با الفا بیوتی تا پایان این مطلب همراه باشید.

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

یکی از روش های پرکاربرد هاشور ابرو که امروزه جایگزین روش قدیمی تاتو کردن ابروها شده، میکروبلیدینگ (Microblading) هست که طرفدارای زیادی هم داره. به هاشور ابرو با روش میکروبلیدینگ اصطلاحا “میکروبلیدینگ ابرو” یا “میکرو ابرو” میگن.

مهم نیست که چه نوع ابرویی (کمانی، پَر مانند یا صاف و کلفت) دوست دارین، با میکروبلیدینگ میتونید براحتی مدل ابروی دلخواه خودتون را داشته باشید. این روش که اجرای درستش، به مهارت زیادی نیاز داره به روش مورد علاقه خیلی ها برای هاشور و سایه ابرو تبدیل شده. عمل هاشور زدن ابروها با روش میکروبلدینگ و به صورت دستی انجام میشه و ابروها به شکل کاملا طبیعی و جذاب اجرا میشن.

 

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست؟

همونطور که در مطلب مربوط هاشور ابرو (اینجا) به طور کامل توضیح داده شد، هاشور ابرو به ۲ روش انجام میشه که میکروبلیدینگ یکی از اونهاست؛ روش دیگه هم میکروپیگمنتیشن هست. اما شاید براتون این سوال پیش بیاد که دقیقا تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیه؟ کدومشون بهترن؟ هزینه و ماندگاری هر کدوم از این روشها چجوریه و … . در ادامه اصلی ترین تفاوت های این دو تا روش رو بهتون میگیم:

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | نحوه انجام

میکروپیگمنتیشن ابرو با دستگاه های مخصوص انجام میشه و قلم (سوزنی) که با این روش بر روی ابروها کار میشه بواسطه قابلیت تنظیم دور موتور دستگاه، کاملا قبل کنترله و میکروپیگمنتر (کسی که کاره میکرو رو انجام میده) میتونه با استفاده از این قابلیت، کنترل بیشتری رو روی عمق نفوذ سوزن داشته باشه. اما میکروبلیدینگ ابرو بدون دستگاه و بصورت دستی (با فشار دست) انجام میشه و هاشور زدن ابروها از طریق قلم با سوزن های یکبار مصرف اتفاق میوفته؛ بهمین دلیل حساسیت انجام این روش بخاطر دستی بودن بیشتره و نیاز به مهارت بالاتری داره.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | شکل ظاهری

یکی از مهمترین سوالایی که همیشه خانم ها قبل استفاده از هاشور و سایه ابرو میپرسن اینه که  میکروبلیدینگ ابرو  طبیعی تره یا میکروپیگمنتیشن ابرو؟ بطور کلی هاشورهایی که به روش میکروبلیدینگ زده میشه نسبت به روش میکروپیگمنتیشن، ظریف تره اما در بعضی مدل ها این تفاوت مشخص نیست. در واقع در خیلی از موارد تشخیص نوع روش استفاده شده خیلی سخته و شکل ظاهری شون واقعا شبیه به همه (البته اگه هر کدوم از این روشها توسط متخصص اینکار انجام بشه).

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | ماندگاری

هاشورهای ابرویی که با روش میکروپیگمنتیشن زده میشه (بعلت استفاده از دستگاه) عمق بیشتری نسبت به روش میکروبلیدینگ داره؛ به همین دلیل دوام یا ماندگاری میکروپیگمنتیشن ابرو بیشتر از میکروبلیدینگ ابرو هست. ماندگاری هاشور ابرو در روش میکروپیگمنتیشن معمولا بین ۶ ماه تا ۳ ساله و در روش میکروبلیدینگ بین ۶ ماه تا ۱ ساله.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | هزینه

قیمت میکروبلیدینگ ابرو  نسبت به میکروپیگمنتیشن ابرو کمتره. البته این مورد عمومیت نداره و در بعضی مواقع و برای بعضی مدل ها یا در بعضی مراکز اتفاقا برعکسه!

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | قدمت

روش میکروبلیدینگ ابرو  نسبت به روش میکروپیگمنتیشن ابرو، روش جدیدتری هست.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | آرایش دائم یا نیمه دائم

در خیلی از منابع، روش میکروپیگمنتیشن ابرو رو از نوع آرایش دائم دسته بندی میکنن و روش میکروبلیدینگ ابرو  جزو آرایش نیمه دائم؛ دلیلشون هم اینکه میکروبلیدینگ ابرو بخاطر عمق نفوذ کمتر، دوامش کمتره اما میکروپیگمنتیشن ابرو بخاطر عمق نفوذ بیشتر، موندگاری بیشتری داره. البته در مطلب مرتبط با معرفی میکروپیگمنتیشن (اینجا) توضیح داده شد که از یک جنبه هایی این دسته بندی نمیتونه خیلی درست باشه.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن | سایه ابرو

سایه ابرویی که با روش میکروپیگمنتیشن زده میشه می تونه هم حالت نقطه نقطه داشته باشه (سایه مخملی یا شیدینگ ابرو) هم حالت ساده، اما سایه ابرویی که به روش میکروبیلدینگ انجام میشه فقط می تونه حالت نقطه نقطه داشته باشه.

 

جمع بندی: میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن؟

هر کدوم از این روشها نکات مثبت و منفی دارن که باعث میشه نشه بطور قطعی بگیم میکروبلیدنیگ بهتره یا میکروپیگمنتیشن! مثلا از نظر هزینه میکروبلیدینگ بهتره که این مزیته اما چون موندگاری کمتری داره، باید نوبت های بیشتری رو برای ترمیم بریم که این عیبش محسوب میشه. خیلی مهمه که کارهای مربوط به هاشور و سایه ابرو (با هر کدوم از روش ها) رو پیش متخصص معتبر و کاربلد اینکار برین و قبل انجامش، مشورت بگیرید.

 

در ادامه فیلم میکروبلیدینگ ابرو رو مشاهده می کنید:

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
میکروبلیدینگ ابرو | تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!