لیفت مژه چیست؟ | نحوه انجام لیفت مژه چگونه است؟

لیفت مژه، یکی از جدیدترین و پرکاربردترین کارهایی هست که امروزه خانم ها برای آرایش مژه از اون استفاده میکنن. توی این مطلب میخوایم درباره لیفت مژه و موارد مربوط به اون مثل نحوه انجام، ماندگاری، عوارض و … نکاتی رو بهتون بگیم؛ پس با الفا بیوتی تا پایان این مطلب همراه باشید.

لیفت مژه

 

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه روشی جدید برای حالت دادن (فر کردن و بلند کردن) مژه هاست که با موادی بر پایه کراتین و بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر انجام میشه. این روش که خیلی قدمت نداره، تونسته جای فرمژه رو در بین خانم ها بگیره و استفاده از اون روز به روز بیشتر میشه.

در فرمژه برای حالت دادن به مژه ها، اونهارو خم میکردن و میتابوندن تا شکسته بشه و حالت فر به خودش بگیره. اینکار ۲ تا مشکل جدی ایجاد میکرد؛ یکیش اینکه باعث آسیب زدن به بافت مژه و ریزش اون میشد و دومیش اینکه ماندگاری خیلی کمی داشت و زود به حالت اولش بر میگشت. اما در روش لیفت کردن مژه ها بهیچ وجه این آسیب های روش فرمژه وجود نداره و خیلی راحت تر و کم دردسر تره.

 

لیفت مژه چگونه انجام می شود؟

در این روش ابتدا مژه ها رو تمیز میکنند، بعد با مواد تقویت کننده ضد شیمیایی مختلف مژه ها رو ضخیم تر و بلندتر میکنند. مواد مورد استفاده در لیفت مژه شامل ترکیبات مختلفیه ولی بخش اصلی این مواد از کراتین تشکیل شده. سرم ویتامینه، روغن و … از جمله مواد دیگه ای هستن که توی اینکار استفاده میشن. کراتین باعث فر خوردن مژه ها و سرم ویتامینه باعث تقویت مژه ها میشه.

 

لیفت مژه در کجا انجام می شود؟

لیفت مژه در آرایشگاه ها انجام میشه و آرایشگرهای ماهر و مجرب میتونن اینکار رو به شکل خیلی درست و دقیق اجرا کنند.

نکته مهم: رعایت بهداشت در زمان انجام لیفت مژه خیلی اهمیت داره چون با چشم در ارتباطه و اگه محیط و یا مواد مورد استفاده آلوده باشند، میتونه شخص رو دچار مشکل کنن. بنابراین حتما اینکارو در جاهایی انجام بدین که از نظافت محیط و کیفیت مواد مورد استفاده مطمئن هستین.

 

مدت زمان انجام لیفت مژه چقدر است؟

انجام لیفت مژه معمولا بین نیم ساعت تا یک ساعت طول میکشه.

 

ماندگاری لیفت مژه چه مدت است؟

ماندگاری لیفت مژه بسته به عوامل مختلف، متفاوته و تقریبا بین ۲ تا ۳ ماه میمونه.

 

مراقبت بعد از انجام لیفت مژه چگونه است؟

لیفت مژه نیاز به مراقبت چندان خاصی نداره. بعد از انجام لیفت، بهتره به مدت یک روز مژه هاتون رو نشورید و از مواد آرایشی روی مژه ها استفاده نکنید. البته بعد از این مدت میتونید با خیال راحت از مواد تقویتی یا حتی از انواع ریمل ها استفاده کنید.

 

لیفت مژه برای چه کسانی مناسب است؟

کسایی که مژه های صاف و بدون حالت دارن و یا مژه های اونها حالت نامنظم داره جزو افرادی هستن که انجام لیفت میتونه به اونها خیلی کمک کنه تا مژه های خیلی قشنگ و جذابی رو داشته باشن.

 

لیفت مژه برای چه کسانی مناسب نیست؟

کسایی که چشم هاشون حساسیت زیادی داره و یا اینکه سابقه آلرژی به مواد آرایشی و رنگ موها رو دارند، بهتره از روش لیفت برای مژه ها استفاده نکنند.

 

فیلم لیفت مژه

در ادامه کلیپی کوتاه از مراحل انجام لیفت مژه رو مشاهده می کنید:

بقیه ویدئوها در این زمینه رو اینجا ببینید

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
لیفت مژه چیست | لیفت مژه چگونه انجام می شود؟
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!