روشهای کاربردی برای ترمیم ابروی تراشیده شده

مهم نیست که به چه دلیلی ابروی خودتون رو تراشیدید؛ اگه نمیدونید برای پنهان یا محو کردن ابروی تراشیده شده چه ترفندی رو انجام بدید، توی این مقاله راهکارهای جالبی بهتون پیشنهاد میشه که شاید بتونه بدردتون بخوره. ما همچنین به سوالات مختلف شما در مورد ابروهای تراشیده شده جواب دادیم؛ اینکه آیا تراشیدن ابرو میتونه راه حل مناسبی باشه؟ یا اینکه چه مدت طول میکشه تا ابروها دوباره رشد کنند؟ و در این مدت چه کارهایی میشه انجام داد؟

 ابرویی که تراشیده شده

در ادامه ۳ روش مختلف و کاربردی برای محو کردن ابروهای تراشیده شده بیان میشه که بهیچ وجه از دستشون ندین؛ پس با الفا بیوتی تا پایان این مطلب همراه باشید.

 

روش اول: ترسیم ابرو با کمک لوازم آرایشی

در این روش از لوازم آرایشی برای کشیدن ابرو (در بخش های تراشیده شده) استفاده میشه که در ادامه چگونگی انجام اون آورده شده است.

۱- استفاده از مداد و پودر ابرویی که شبیه رنگ طبیعی ابرو باشد

اگه هنوز یکی از ابروهای شما دست نخورده است، کارتون برای مخفی کردن ابروی تراشیده شده راحت تره. برای اینکار کافیه مدادی انتخاب کنید که با رنگ ابروی شما هماهنگی داره. همچنین میتونید از رنگ موی خودتون برای انتخاب مداد ابروی مناسب کمک بگیرید. اگر موهای شما خرمایی یا قرمزه، مدادی رو انتخاب کنید که یک درجه روشن تر از رنگ موی شماست. اگر موهای بِلوند (بور) دارید، مداد ابروی یک درجه تیره تر رو انتخاب کنید.

مدل ابروی تراشیده شده

 • در این مورد (یعنی پنهان کردن ابروی تراشیده شده) به جای مداد ابرو نمیتونید از خط چشم استفاده کنید چون در حال کشیدن ابرو هستید و خط چشم به احتمال زیاد باعث میشه خطای چشمی که قصد ایجاد اون رو دارید، خراب بشه.
 • از همون روش برای انتخاب پودر استفاده کنید اما اگه رنگ ها کمی یا هم تفاوت دارند خیلی هم وسواس به خرج ندید چون این تفاوت اندک باعث میشه ابروی که کشیدید ابعاد بیشتری داشته باشه.
 • میتونید چند پودر ابرو یا سایه ابرو رو با هم ترکیب کنید تا دقیقا همون رنگی که میخواید، بدست بیاد.
 • از استفاده کردن از موادی که می درخشند یا برق میزنن به دلیل اینکه غیر طبیعی به نظر می رسند، خودداری کنید.

 

۲- قسمت تراشیده شده ابرو را با پودر بی رنگ بپوشانید

ابتدا مطمئن بشید که پوستتون تمیز و بدون مرطوب کننده است؛ چون پوست به طور طبیعی چربی ترشح میکنه و آرایش شما براحتی شروع به خراب شدن میکنه. استفاده از پودر به جذب چربی کمک میکنه و همچنین به میکاپ (آرایش) شما یک حالت چسبندگی میده تا ساعت ها بدون خراب شدن روی صورتتون باقی بمونه. بهتره از یک برس نرم برای پخش کردن پودر روی صورتتون استفاده کنید.

 

۳- استفاده از پودر ابرو یا سایه چشم و یک برس آرایش زاویه دار و سفت

سعی کنید از پودر یا سایه چشم به مقدار خیلی کم استفاده کنید تا سایه محوی از ابرو داشته باشید. همچنین میتونید از ابروی دیگر خودتون به عنوان راهنما کمک بگیرید تا شروع و انتهای ابرو رو ترسیم کنید. البته ترفندهای دیگری هم برای ترسیم ابروی تراشیده شده وجود داره.

 • مدادی رو مقابل بینی خودتون نگه دارید. نزدیکترین جا به چشم که لبه مداد اونجا قرار میگیره، نقطه شروع ابرو هستش. از این خط به هیچ عنوان عبور نکنید و دقیقا از همون جا کشیدن ابرو رو شروع کنید.
 • مداد رو مقابل بینی خودتون نگه دارید ولی نوک اون رو کمی و در حدود زاویه ۴۵ درجه بچرخونید به طوریکه به گوشه بیرونی چشم اشاره کنه؛ اینجا همان نقطه انتهایی ابروی شماست.
 • اگه مستقیم به جلو نگاه کنید کمان ابرو باید دقیقا بالای لبه بیرونی چشم شما قرار بگیره.
 • اگه دچار اشتباه شدید، میتونید با یک گوش پاک کن اونها رو پاک و محو کنید.

 

۴- استفاده از مداد ابروی خیلی نوک تیز

برای کشیدن ابرو از شکلی که با پودر ابرو یا سایه چشم کشیدید، تبعیت کنید و از استروک (یا موههای) کوتاه که شبیه موهای کوچیک واقعی به نظر میرسن، استفاده کنید. تیز نگه داشتن مداد هم در کشیدن ابرو خیلی اهمیت داره. بنابراین سعی کنید همیشه نوک مدادتان تیز باشه.

 • مداد رو زیاد فشار ندید یا موها رو خیلی تیره ترسیم نکنید. اگه ابروی خودتون رو با چند لایه موی روشن تر بکشید، طبیعی تر به نظر میرسه.
 • در اینجا هم برای پاک کردن اشتباهات احتمالی میتونید از گوش پاک کن استفاده کنید.

 کشیدن ابروی تراشیده شده

 

۵- ابروی خودتان را دوباره با کمک پودر شفاف، محو کنید

برای ماندگاری بیشتر پودر از چسب آرایشی یا لاک استفاده کنید تا ابروی شما در مقابل آب و دست زدن های خودتون در امان باشه (چون حس خیلی بدی خواهد بود اگه تصادفا زحمت زیاد شما در اثر یک بی دقتی از بین بره). برای حفاظت از ابرویی که کشیدید کافیه این پودر شفاف رو بالای ابروی خودتون بکشید و اجازه بدید خشک بشه. ممکنه با استفاده از پودر محافظ، ابرو کمی حالت درخشندگی پیدا کنه  که می توانید این حالت رو با استفاده از لایه دیگری از پودر محو کنید.

 

 

روش دوم: مخفی کردن ابرو

در این روش از تکنیک هایی برای محو کردن ابروی تراشیده شده استفاده میشه که در ادامه چگونگی انجام اون آورده شده است.

۱- مخفی کردن با استفاده از مدل موی چتری

اگر تا به حال امتحان نکرده اید که با موی چتری چه ظاهری پیدا می کنید، حالا بهترین زمان برای امتحان اینمدل مو است.

 • چتری ها رو به اندازه ای کوتاه کنید که ابروهای شما رو بپوشانند.
 • اگه فقط یک ابرو ندارید، میتونید مدل موی چتری کج رو امتحان کنید تا ابروی سالم شما کاملا دیده بشه.
 • اگه آمادگی کوتاه کردن موهای خودتون رو ندارید، میتونید تا زمان رشد مجدد ابروها از کلاه گیس استفاده کنید.

مدل مو چتری برای ابرو تراشیده شده

 

۲- حالت دادن مو به سمت ابروی تراشیده شده

اگه قسمت هایی از ابروی راست خودتون رو از دست دادید، فرق موهای خودتون رو به همان سمت (راست) بگیرید و اگه ابروی چپ خودتون رو از دست دادید، فرق چپ بگیرید تا اون را بپوشانید.

 • موی خودتون رو خیس کنید و بعد با استفاده از یک مسواک خوب اون رو به هر طرفی که میخواید پوشانده بشه، حالت بدید.
 • اگه میخواید موهایی که ابروی تراشیده رو پوشش میدن در جای خودشون ثابت باشند، میتونید از اسپری مو (تافت) استفاده کنید.

مدل مو مناسب ابروی تراشیده شده

 

۳- استفاده از ابروهای مصنوعی

شاید در ابتدا این واژه کمی بیگانه و نا آشنا به نظر برسه اما بهتره بدونید که میتونید ابروهایی که طبیعی به نظر میرسند رو خریداری کنید و به جای ابروی ریخته یا تراشیده شده خودتون، اونارو بچسبونید.

 • ابروهای مصنوعی رنگ های بسیار متنوعی دارند و حتی با شستن صورت هم سرجای خودشون باقی میمونند. همچنین میتونید براحتی با روغن های مخصوص پاک کردن آرایش اونها رو پاک کنید.
 • از یک جفت ابروی مصنوعی با کیفیت عالی میتونید حدود ۶ ماه استفاده کنید که مطئنا با سپری شدن این مدت طولانی ابروها مجددا رشد میکنن.

پوشاندن ابروی تراشیده شده

 

 

روش سوم: تحریک ابرو برای رشد مجدد

در این روش از تکنیک هایی برای تحریک کردن قسمت های ابروی تراشیده شده استفاده میشه تا مجددا رشد کنند و به حالت اولیه برگردند؛ در ادامه چگونگی انجام این کار توضیح داده میشه.

۱- تحریک فولیکول های مو با ماساژ دادن قسمت مورد نظر

در این روش میتونید با تحریک فولیکول های مو، رشد ابرو رو سریعتر کنید. البته لازمه بدونید که رشد فولیکول ها به تغذیه خوب آنها ربط داره. با تغذیه خوب، بدن شما شروع به ترشح ویتامین ها و پروتئین های ضروری برای ساخت سلول های مو میکنه و جریان خون رو در ابروها بهتر میکنه تا به سلول ها کمک کنه آنچه نیاز دارند رو دریافت نکنند.

 • با استفاده از نوک انگشت های خود ابروهاتون رو به آرامی با حرکات دورانی ماساژ بدید.
 • ماساژ ابرو رو دو بار در روز (یکبار صبح و یکبار شب) تکرار کنید.
 • چند دقیقه ماساژ دادن در هر نوبت، کافیست.

 

۲- مالیدن روغن کرچک به ابروها

اسیدهای چرب امگای موجود در روغن کرچک، برای تغذیه سلول ها و کمک به رشد مو موثر هستند و مو رو تقویت و مرطوب میکنند. روغن کرچک براحتی جذب پوست میشه ولی منافذ پوست رو نمیبنده.

 • روغن کرچک چسبناک است، بنابراین شاید بخواهید اون رو با کمی روغن نارگیل یا روغن بادام رقیق کنید. کمی روغن روی انگشت خود بریزید و بعد اون رو روی قسمت مورد نظر (جاییکه ابروی شما تراشیده شده)، بمالید و ماساژ بدید.
 • اگه روغن کرچک ندارید، میتونید از روغن زیتون خالص که همان تاثیر رو داره، استفاده کنید.

 

۳- برای تسریع رشد ابرو از سرم مو و ابرو استفاده کنید

ابروهای شما در یک دوره سه تا چهار ماهه رشد میکنند. البته ممکنه در قسمت های تراشیده شده شاهد رشد مجدد مو باشید ولی رشد کامل ابروها چند ماه طول میکشه. با استفاده از سرم رشد شاید مرحله رشد موها از حالت نرمال کوتاه تر بشه. اکثر سرم های رشد و باید روزانه به مدت حداقل یک ماه مصرف کنید و رشد با توقف استفاده از محصول متوقف میشه.

 ماساژ دادن ابروی تراشیده شده

 

۴- مصرف رژیم غذایی سرشار از پروتئین و ویتامین برای رشد ابروها

برای بدن خود عنصر اصلی سازنده مو (یعنی پروتئین) به علاوه ویتامین رو فراهم کنید تا به چرخه رشد آنتی اکسیدان های بازسازی سلول و در نهایت تسریع در رشد موها کمک کنند. اگه پروتیئن کافی به موها نرسه، رشد مو متوقف میشه و وارد حالت استراحت میشه. اگه ویتامین کافی به اونها نرسه، موها حتی ممکنه بریزند. حتما در رژیم غذایی خود این غذاها رو نظر داشته باشید:

 • ماست یونانی، گوشت بدون چربی (مثل مرغ و بوقلمون)، تخم مرغ و آجیل که سرشار از پروتئین هستند.
 • سیب زمینی شیرین، هویج و انبه به خاطر داشتن ویتامین A.
 • تخم مرغ، مغز بادام، سبوس گندم، سالمون، پنیر کم چرب و آووکادو به خاطر داشتن بیوتین (ویتامین B) که برای رشد مو بی نهایت مفید است.
 • اسفناج، کلم بروکلی و چغندر به خاطر داشتن ویتامین های A و C.

رژیم غذایی برای تحریک رشد موی ابرو

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
روشهای کاربردی برای ترمیم ابروی تراشیده شده
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!