بهترین مدل ابرو متناسب با فرم صورت و چشم ها چه شکلی است؟

مدت ها طول میکشه تا هر فرد بتونه مناسبترین و بهترین مدل ابرو که متناسب با شکل صورت و چشم هاش هست رو پیدا کنه. از طرفی، یک مدل ابرو ثابت برای همه ممکنه مناسب نباشه و برای صورت یک نفر کاملا ایده ال و برای شخص دیگر، نامتناسب به نظر برسه! توی این مقاله قصد داریم که درباره شکل و مدل ابروی مناسب با توجه به فرم صورت نکاتی رو بهتون بگیم؛ پس با الفا بیوتی تا پایان این مطلب همراه باشید.

 شکل ابروی زیبا

اگه شما جزو اون دسته هستین که تمایلی به انجام میکروبلیدینگ ابرو، ندارین تنها روش مناسب برای داشتن یک ابروی جذاب با شکل و فرم ایده آل استفاده از موچین است. قبل از اینکه دست به موچین شوید، بهتر است به نکات بیان شده در این مقاله توجه کنید؛ ما اینجا بسیاری از چیزهایی که لازمه در زمان آرایش ابرو در نظر بگیرید رو آوردیم.

 

بهترین مدل ابرو برای صورت گرد

مدل ابروی مناسب صورت گرد، ابرویی با کمان رو به بالا است؛ ابروهایی با کمان تیز و بالا نقطه ای عمودی روی صورت ایجاد میکنن، در این صورت بهتره همه اجزای صورت به جای بیرون به سمت بالا کشیده بشن. وقتی ابروها رو پر می کنید از کمان ابرو شروع کنید و اون رو کمی تیره تر از بقیه قسمت های ابرو نشون بدید. سعی کنید کمان ابرو رو تا جاییکه میتونید بالا ببرید و موهای سرتون رو هم رو به بالا ببندید، این کار باعث کشیده تر شدن صورت هم میشه.

مدل ابرو برای صورت گرد

 

بهترین مدل ابرو برای صورت کشیده

اگر صورت کشیده ای دارید، سعی کنید انتهای ابروهای خودتون رو بکشید. این حالت دقیقا مثل حالت قبلی هست با این تفاوت که این بار برای اینکه تعادل بین اجزای صورت حفظ بشه، همه چیز رو به صورت افقی بکشید. داشتن ابروهای پهن هم باعث میشه صورت های کشیده، متعادل تر به نظر برسن.

مدل ابرو برای صورت کشیده

 

بهترین مدل ابرو برای صورت بیضی

افرادی با صورت های بیضی شکل، افراد خوش شانسی هستند زیرا میتونن تقریبا از هر مدل ابرویی استفاده کنند و قانونی برای اینکه از شکل و مدل خاصی پیروی کنند براشون وجود نداره؛ مگر اینکه بخوان روی ابعاد صورتشون برای طبیعی تر و پهن تر نشان دادن اجزای صورت، کار کنند.

مدل ابرو برای صورت بیضی

 

بهترین مدل ابرو برای صورت قلبی شکل

 صورت قلبی شکل یکی از دشوارترین صورت ها برای ایجاد هماهنگی بین اجزای صورت هست چون در این صورت ها تمرکز اصلی بر روی چشم ها و پیشانی است و می خواهید اجزای صورت رو صاف یا گرد جلوه بدید؛ البته نباید در اینکار زیاده روی کنید. اگر صورت قلبی شکل دارید، سعی کنید در آرایش ابروها با مداد ابرو به قسمت های کم پشت ابرو خیلی کاری نداشته باشید چون این کار، پیشانی شما رو بزرگتر نشون میده.

مدل ابرو برای صورت قلبی شکل

 

بهترین مدل ابرو برای صورت مربعی

اگر صورت مربعی شکلی دارید، بیشتر روی قسمت کمان ابرو کار کنید و اون رو برجسته تر نشان بدید. مثلا استفاده از رنگ های غلیظ تر و پر رنگ تر باعث میشه شکل ابروها و فک متعادل تر بشه. ابروهای زاویه دار هم به ایجاد تعادل و توازن در صورت مربعی کمک میکنه، بنابراین بهتره در هنگام سایه کشیدن روی کمان ابرو تمرکز کنید. ابروهای زاویه دار و ابروهای کمانی هر دو متناسب صورت های مربعی شکل هستند.

مدل ابرو برای صورت مربعی شکل

فاصله چشم هم در ایجاد ابروی متناسب و ایده آل بسیار اهمیت داره. همیشه وقتی تصمیم می گیرید ابرو از کجا باید شروع بشه و به کجا ختم بشه، حتما فاصله چشم ها رو در نظر داشته باشید چراکه فاکتور بسیار مهمی است.

 

بهترین مدل ابرو برای چشم های نزدیک به هم

چشم های نزدیک به هم نیاز به ابروهای بلند با کمان عریض دارند تا با کل طول استخوان ابرو هماهنگی داشته باشن. برای هماهنگی بیشتر میتونید ابروها رو با مداد ابرو ترمیم کنید. همچنین از نازک و تیز کردن ابروها خودداری کنید چون فرمی پیکانی به جا می گذارد که به سمت داخل و پایین اشاره می کند.

مدل ابرو برای چشمهای نزدیک به هم

 

بهترین مدل ابرو برای چشم هایی که از هم فاصله دارند

اگر چشم هایی دارید که از هم فاصله دارند، ابروها رو به شکلی پر کنید که تا جای ممکن به سمت مرکز چشم ها کشیده بشن. ابروهای ملایم تر برای شما مناسب تر اند، بنابراین بیشتر روی جنبه آراستگی بجای آرایش غلیظ اون تمرکز کنید.

مدل ابرو برای چشمهای دور از هم

 

چگونه به ابروها شکل و مدل مناسب بدیم

اکنون که می دانید چه نوع ابرویی بیشتر به صورت شما می آید، روی ابروهاتون کار کنید تا با استفاده از ابعاد صورت به بهترین مدل ابرو متناسب با صورت برسید. در ادامه با چند تکنیک جالب، رسیدن به شکل ابروی متناسب با صورت رو با هم تمرین می کنیم:

نحوه شکل دادن به ابروها

ابتدا با ترسیم (mapping) ابروها شروع می کنیم تا مطمئن بشیم که نقطه شروع، کمان و انتهای ابرو در جای درست قرار گرفته اند. این کار باعث میشه بینی شما باریک تر، چشم ها بازتر و استخوان گونه کشیده تر به نظر برسه.

بهترین شکل ابرو

برای انجام این کار از بُرِس آرایشی استفاده کنید و برس رو در زاویه ای نگه دارید که از گوشه بینی تا گوشه داخلی چشم ها امتداد پیدا میکنه. این نقطه همان جاییه که ابرو باید از اونجا شروع بشه.

نحوه مدل دادن به ابرو

برای کشیدن کمان، مستقیم به جلو نگاه کنید و برس رو از گوشه بینی مستقیم به سمت بالا و گوشه چشم نگه دارید. اینجا همان جاییه که باید کمان یا قوس ابروی شما باشه.

شکل ابروی مناسب و شیک

و در آخر، برای مشخص شدن انتهای ابرو، برس رو از گوشه بینی تا گوشه بیرونی چشم نگه دارید، اینجا باید انتها یا دم ابروی شما باشه. با استفاده از این نقطه ها و علائم، میتونید ابروی خودتون رو با کمک مداد پر کنید. این روش به شما کمک میکنه تا ابروی زیبا و کمانی شکلی داشته باشید که به طرز جذابی، متناسب با صورت شما است.

 

 

توضیحات
تاریخ
موضوع
بهترین مدل ابرو متناسب با فرم صورت و چشم ها
امتیاز
۵1star1star1star1star1star
اشتراک گذاری
error: Content is protected !!